Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start ZDROWE WŁOSY
ZDROWE WŁOSY
Jak zadbać o włosy by nie traciły koloru i balsku?  Email
ZDROWE WŁOSY - PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Każda kobieta pragnie mieć piękne, zdrowe i pełne blasku włosy. Tylko zdrowe, zadbane włosy pozwolą cieszyć się ładnym kolorem. Słabe i zniszczone potrzebują regeneracji i wzmocnienia, nie farbowania. Niestety dużo kobiet decyduje się na farbowanie włosów, chociażby po to by ukryć oznaki siwizny czy po prostu dla zwykłej zmiany. Jednak nie zawsze zdają sobie sprawę z tego iż każde farbowanie zmienia strukturę włosów, powodując ich przesuszanie się. Dlatego też panie nadające inny kolor swoim włosom powinny być świadome tego, w jaki sposób pielęgnować je po farbowaniu.

Oto kilka rad jak pielęgnować i chronić włosy po farbowaniu:

  1. Wskazany jest odpowiedni dobór szamponu do włosów farbowanych, który ograniczy wypłukiwanie się koloru i nadaje połysku. Szampony takie zawierają specjalne składniki dbające o nawilżenie włosa, zapobiegając jego wysuszeniu składnikami preparatów koloryzujących.
  2. Pomocne są także odżywki do włosów farbowanych. Pomagają zachować intensywność i głębie koloru.
  3. Ostatnie płukanie powinno odbywać się z użyciem zimnej wody, która uszczelnia, domyka łuskę włosa, a to pozwala dłużej zachować kolor.
  4. Panie o włosach farbowanych powinny schować suszarki oraz prostownice głęboko do szafki. Wysuszone farbowaniem włosy nie powinny być narażane na dodatkowe czynniki wysuszające je.
  5. Co tydzień wskazana jest maska do włosów farbowanych. Jest to bowiem coś więcej niż odżywka. Należy ją dokładnie spłukać po 5-10 minutach.
  6. Korzystając z solarium, trzeba chronić włosy przed działaniem lamp osłaniając głowę chustą lub stosując preparaty z filtrem.

Więcej…
 
Gdy włosy nadmiernie wypadają  Email
ZDROWE WŁOSY - PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Wypadające włosy często nas martwią, ponieważ mogą być oznaką pewnych zaburzeń. Rzeczą naturalną jest utrata 80-100 włosów dziennie. Dlatego gdy zauważysz, że podczas czesania wypada Ci więcej włosów niż zwykle, może być to efekt wielu dolegliwości. Gdy wychodzą one garściami, wymagają zastosowania odpowiednich środków wzmacniających, a czasem nawet leczenia. Nie wpadaj w panikę, zacznij od poznania problemu. Gdy nie znasz przyczyny zwróć się o pomoc do lekarza dermatologa. W przypadku wypadania włosów najkorzystniejsze jest szybkie działanie, należy podjąć odpowiednie kroki. Ważne jest, aby dostarczyć włosom dodatkowych substancji odżywczych, które są niezbędne w procesie wzrostu i regeneracji.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów:

Mechaniczne uszkodzenia: mocne ściskanie gumką włosów, wywołuje nadmierne napięcie włosów. Część z nich jest wyrywana, a część osłabiona na tyle, że wypada po pewnym czasie. Dlatego unikaj spinania włosów w koki, kucyki itp. Przegrzewanie włosów (ekspozycja na palącym słońcu, gorące powietrze suszarki, lokówka, czy prostownica),

Przyczyny zdrowotne: ciężkie infekcje z gorączką, łuszczyca, grzybica, łupież, łojotokowe zapalenie skóry, długotrwały stres,

Nieodpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne do włosów: wiele szamponów zawiera detergenty, które mogą podrażnić skórę głowy. Dobrym krokiem do walki z wypadaniem włosów powinna być zmiana szamponu na łagodniejszy bez barwników i substancji zapachowych. Włosy należy płukać letnią wodą. Częste farbowanie, rozjaśnianie, trwała mogą być kolejnym powodem wypadania włosów.

Więcej…
 
SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW