Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start UROLOGIA
UKŁAD MOCZOWO - PŁCIOWY


Odmiedniczkowe zapalenie nerek


Zdrowotne problemy z nerkami zaczynają się od banalnego zapalenia pęcherza. Dlatego każdą infekcję dróg moczowych trzeba szybko wykryć i leczyć.

Jedną z najczęstszych chorób nerek jest ich odmiedniczkowe zapalenie. Może być ono spowodowane zakażeniem bakteryjnym, np. gronkowcem złocistym. Ale jeśli mamy, np. znacznie obniżoną odporność lub jesteśmy po leczeniu antybiotykami może się okazać, że zakażenie wywołały grzyby.

Ponieważ miedniczka nerkowa to część nerki połączona z pęcherzem moczowym, to właśnie z niego najczęściej trafiają bakterie, które wywołyją stany zapalne.

Więcej…
 
ŁAGODNY PRZEROST PROSTATY  Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
UROLOGIA - UKŁAD MOCZOWO - PŁCIOWY

ŁAGODNY PRZEROST PROSTATY (łac. hyperplasia prostata, ang. BPH). Prostata inaczej gruczoł krokowy, stercz. Jest  to nieparzysty narząd mięśniowo-gruczołowy wielkości kasztana umiejscowiony poniżej pęcherza moczowego. Przez środek gruczołu przebiega cewka moczowa, dlatego przy przeroście występuje ucisk cewki moczowej a tym samym problem z oddawaniem moczu oraz inkontynencja czyli nietrzymanie moczu. Wchodzi w skład męskiego układu płciowego. Wydzielina prostaty jest to mętny, białawy płyn o charakterystycznym zapachu wchodzący w skład spermy, który umożliwia plemnikom poruszanie się. Niezłośliwe powiększanie gruczołu krokowego zaczyna się około 40 roku życia. Uważa się, że w wieku  65 lat przerost gruczołu krokowego dotyka 50 % mężczyzn i z wiekiem występowanie wzrasta.

Objawy:

  • częste oddawanie małych ilości moczu
  • oddawanie moczu w nocy
Więcej…
 
SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW