Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start SEX I TRUDNE SPRAWY MĘSKIE PROBLEMY Zaburzenia Erekcji
Zaburzenia Erekcji  Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
SEX I TRUDNE SPRAWY - MĘSKIE PROBLEMY

Zaburzenia erekcji - wstydliwy problem wielu mężczyzn

Erekcja- inaczej wzwód to podnoszenie się prącia, w wyniku zwiększania jego długości i objętość oraz twardości na skutek wypełniania ciał jamistych krwią. Erekcja jest niezbędna, by mężczyzna mógł penetrować pochwę swojej partnerki podczas współżycia płciowego. Wzwód u zdrowych mężczyzn występuje po zadziałaniu bodźców dotykowych, wizualnych czy nawet na samą myśl o charakterze erotycznym. Niestety nie wszyscy panowie maja tyle szczęścia, aby zawsze cieszyć się udaną erekcją.

Zaburzenia erekcji. To sytuacja kiedy mężczyzna nie jest zdolny do osiągnięcia jak i utrzymania wzwodu w stopniu wystarczającym do odbycia satysfakcjonującej  aktywności seksualnej

Przyczyny zaburzeń erekcji. Najczęstszą przyczyna zaburzeń erekcji (około 80 %) może wynikać z  uwarunkowań fizycznych (organicznych),natomiast aspekty psychologiczne odpowiadają za 10% przypadków.

Przyczyny fizyczne

Cukrzyca

Choroby serca i układu krążenia (Choroba naczyniowa jest najczęstszą fizyczną przyczyną zaburzeń erekcji.)

Zaburzenia hormonalne

Choroby neurologiczne

Uzależnienia

Narkotyki

Alkohol

Leki (Szczególnie negatywny wpływ na erekcje członka maja następujące leki: sterydowe,przeciwnadciśnieniowe,uzależniające,psychotropowe,przeciwnowotworowe,parkinsonowe.)

Przyczyny psychogenne

depresja

stany nadmiernego stresu i niepokoju

lęk przed niepowodzeniem kontaktu seksualnego

Leki, które mogą wpływać na zaburzenia erekcji :

Leki stosowane w psychiatrii

Neuroleptyki – i tu preparaty zawierające : fenotiazyny, pochodne tioksantenu i butyrofenonu.

Leki przeciwdepresyjne - najczęściej zaburzenia erekcji pojawiają się w trakcie przyjmowania leków z grupy SSRI (inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny), trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych.

Leki przeciwpadaczkowe –z tej grupy leków zaburzenia erekcji najczęściej powodują , klonazepam fenytoina, karbamazepina,  fenobarbital, gabapentyna, , prymidon.

Leki stosowane w urologii. U pacjentów leczonych z powodu nietrzymania moczu są obserwowane zaburzenia erekcji przyjmujących leczniczo oksybityninę i tolterodynę .

Ponadto leki przyjmowane na przerost gruczołu krokowego i tu finasteryd mogą powodować zaburzenia erekcji.

Leki stosowane w leczeniu chorób układu sercowo – naczyniowego

Zaburzenia erekcji najczęściej występują u mężczyzn z nadciśnieniem tętniczym – w czasie przyjmowania leków hipotensyjnych (należących do różnych grup terapeutycznych). Spośród leków hipotensyjnych zaburzenia erekcji najczęściej powodują beta-blokery, oraz leków moczopędnych (głównie leków tiazydowych).

Pomocnicze preparaty bez recepty:

LIDERIN

Działanie: LIDERIN® przeznaczony jest dla mężczyzn, którzy prowadzą intensywny tryb życia, są przepracowani, żyją pod presją czasu, co uniemożliwia im odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego.

CLAVIN, CLAVIN STRONG

Stosowanie Clavinu zaleca się:

przy niezadowalającej jakości erekcji,

przy okresowych problemach z erekcją,

dla poprawy jakości i intensywności doznań seksualnych.

EREKTON

Komu zalecany jest Erekton?
Suplement diety polecany jest w szczególności mężczyznom, którzy na skutek przemęczenia, stresu, przepracowania odczuwają symptomy pogorszenia sprawności seksualnej. To także idealny środek dla mężczyzn wkraczających w wiek średni, u których w sposób naturalny zmniejsza się poziom hormonu męskiego testosteronu. Chociaż pierwsze pozytywne efekty suplementacji Erektonem odczuwalne są już po kilku lub kilkunastu dniach,  środek ten warto stosować przez dłuższy okres czasu.

PENIGRA

Działanie: Zwiększa stężenie testosteronu i antygenu PSA oraz poprawia reaktywność seksualną u mężczyzn. U pacjentów z hipolibidemią zwiększa libido.

PERMEN

Wskazania i działanie:

Tabletki Permen® to kompozycja wysokiej jakości składników stworzona specjalnie dla mężczyzn. Sprzyja utrzymaniu sprawności seksualnej i satysfakcji z odczuwanych doznań. Dwa podstawowe składniki zawarte w preparacie (L-arginina i Tribulus terrestris) wykazują korzystny wpływ na erekcję i libido. Sprzyjają procesom spermatogenezy (powstawanie i dojrzewanie plemników). W skład preparatu wchodzi także żeń-szeń, który stymuluje intensywność doznań podczas stosunku. Regularne przyjmowanie preparatu korzystnie wpływa na jakość i intensywność życia seksualnego

VITASTERON

Działanie:

Panax ginseng od wieków stosowany jest jako skuteczny afrodyzjak. Zwany „wszechlekiem” szybko i skutecznie podnosi poziom witalności, poprawia sprawność fizyczną i psychiczną, wpływa na zwiększenie libido oraz sprawność seksualną.

Gelče Royale to produkt pszczeli, także afrodyzjak – trwale wzmagający potencję. Silny antyoksydant który ułatwia zachowanie najwyższej formy i witalności. Sprzyja podniesieniu poziomu energii i ogólnej kondycji organizmu.

Saw palmetto jest bogata w kwasy tłuszczowe i fitosterole (naturalne hormony roślinne) korzystnie wpływające na prawidłowe funkcjonowanie prostaty i dróg moczowych.

NATURSTERON

Działanie: Natursteron to zgodnie z nazwą całkowicie naturalny, niehormonalny biostymulator. Natursteron jest preparatem złożonym, którego skład oparto na bazie naturalnych składników. Środek ten powoduje:

zwiększenie popędu seksualnego,

poprawę spermatogenezy,

obniżenie poziomu cholesterolu,

obniżenie ciśnienia krwi,

zmniejszenie przerostu prostaty,

spowalnianie procesów starzenia.

PROSTACARE PLUS

Działanie: Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu płciowo-moczowego u mężczyzn i łagodzi dolegliwości związane z przerostem prostaty, korzystnie wpływa na potencję.

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:


SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW