Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start PSYCHOLOGIA BEZSENNOŚĆ
BEZSENNOŚĆ
Bezsenność  Email
PSYCHOLOGIA - BEZSENNOŚĆ

Bezsenność – leki bez recepty  pomagające w zasypianiu

Bezsenność ,inaczej niemożność zaspokojenia potrzeby snu, jest bardzo powszechnym problemem , może tez być objawem wielu zaburzeń fizycznych i psychicznych.

Do czynników sprzyjających bezsenności mogą być nadmierne bodźce zewnętrzne ( hałas, światło, duszność, ból), zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym (guzy mózgu , miażdżyca naczyń mózgowych) oraz stany emocjonalne prowadzące do wzbudzenia układu aktywującego mózg.

Kto częściej ma problemy ze snem?

Liczba cierpiących na bezsenność wzrasta znacząco wraz z wiekiem. Kobiety częściej niż mężczyźni cierpią na nią. Warto podkreślić, że z wiekiem zmienia się też rodzaj bezsenności. W młodości przeważa trudność w zasypianiu. Człowiek ma tendencję do chodzenia spać później, śpi długo i nie może wcześnie wstać. Później dokucza brak ciągłości snu. Śpi się np. godzinę, następuje przebudzenie, potem zasypia się i znów się budzi. To jest typowe dla osób starszych.

Jak dużo snu naprawdę potrzebujemy?

Więcej…
 
SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW