Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start PEDIATRIA CHOROBY WIRUSOWE GRYPA ŻOŁĄDKOWA U DZIECI
GRYPA ŻOŁĄDKOWA U DZIECI  Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
PEDIATRIA - CHOROBY WIRUSOWE

Grypa żołądkowa może nas dopaść niezależnie od wieku. Dzieci zarażają się łatwiej niż dorośli gdyż nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego systemu odpornościowego. Do zakażenia dochodzi najczęściej poprzez brak higieny. Częste mycie rąk to najlepszy sposób, by uchronić się przed grypą żołądkową. Większe szanse na szybki i łagodny przebieg choroby mają dzieci, które były karmione piersią jak i te, które zostały zaszczepione przeciw rotawirusom.

OBJAWY GRYPY ŻOŁĄDKOWEJ

- gorączka

- biegunka

- bóle brzucha

- wymioty

- osłabienie

- utrata apetytu

DIETA

Grypie żołądkowej najczęściej towarzyszą dolegliwości takie jak : biegunka, wymioty. Groźnym skutkiem tych objaw jest odwodnienie, zwłaszcza u małych dzieci. Dlatego ważne, by podawać dziecku płyny elektrolitowe ( dostępne w aptece), napar z mięty lub przegotowaną wodę. Dziecko powinno wypijać tyle płynów, ile straciło z powodu

biegunki i wymiotów. Jeśli nie chce pić, podawajmy mu niewielkie porcje płynu ale jak najczęściej. Niewskazane są natomiast soki. Kolejnym częstym objawem jest brak apetytu spowodowany bólem brzucha. I tu ważne, by podawać lekkostrawne posiłki, a następnie można pomału wprowadzać sucharki, chudy rosół, drobnoziarniste kasze, drób.

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:


SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW