Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start DERMATOLOGIA PIELĘGNACJA CIAŁA
PIELĘGNACJA CIAŁA
Detocell - skuteczny sposób na celulit teraz jeszcze taniej!  Email
DERMATOLOGIA - PIELĘGNACJA CIAŁA

Detocell X 30 KapsProblem cellulitu jest coraz bardziej dostrzegalny wśród kobiet, dotyka bowiem aż 80 % z nich. Jak sobie z nim radzić? Za pomocą suplementu diety DETOCELL X 30 KAPS, cieszącego się na forach kobiecych dużą popularnością. Apteka Zielona proponuje preparat w cenie dotąd najkorzystniejszej, ich kwota jest znacznie niższa od większości proponowanych, sprowadza się do 28,99 zł, a nie 40zł.

Dzięki swojemu wielokrotnemu działaniu wpływa na poprawę metabolizmu komórkowego skóry, prowadząc do znacznej redukcji cellulitu. Jego głównym działaniem jest stymulacja przemiany materii, spalanie tkanki tłuszczowej, oczyszczanie organizmu z toksyn, uelastycznienie skóry.

Kod produktu:

8F61-823F0

Producent:

HASCO-LEK

Więcej…
 
ODPARZENIA  Email
DERMATOLOGIA - PIELĘGNACJA CIAŁA

ODPARZENIA – JAK LECZYĆ I ZAPOBIEGAĆ

Przyczyną odparzeń jest często ocieranie się o siebie powierzchni wilgotnych od potu. Najczęściej problem ten dotyka  osoby otyłe, u których odparzenia pojawiają się w zagłębieniach fałdów skórnych, pod biustem,  między pośladkami, brzuchem, w pachwinach, pod pachami i po wewnętrznej stronie ud. Czynnikami sprzyjającymi są: nadmierne pocenie się, brak higieny ciała, niedokładna higiena i osuszenie, niewygodne obuwie, u noworodków podrażnienia skóry wydalinami, głównie moczem w przypadku złej pielęgnacji.

Typowe objawy przy odparzeniach to : zaczerwienienie, skóra jest wilgotna i szorstka,-często powstają na niej rany z których sączy się płyn co prowadzi do infekcji grzybiczych i bakteryjnych.

LECZENIE

Powinniśmy zastosować odpowiednie preparaty , które mają na celu przyspieszenie gojenia się ran, działają przeciwbakteryjnie , przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo. Na szczęście dolegliwości tej można skutecznie zapobiegać, natomiast gdy już się pojawi leczyć.

Przykładowe leki :

BEPANTHEN PLUS KREM 30 G (polecany jest w zapobieganiu zakażeniom ran : otarcia, skaleczenia, pęknięcia, oparzenia i podrażnienia skóry)

SUDOCREM (Dzięki pięciu aktywnym składnikom wykazuje wielopłaszczyznowe

Więcej…
 
JAK DBAĆ O SKÓRĘ DZIECKA LATEM  Email
DERMATOLOGIA - PIELĘGNACJA CIAŁA

JAK DBAĆ O SKÓRĘ DZIECKA LATEM

Warstwa lipidowa u niemowląt i dzieci jest zbyt cienka, aby zabezpieczyć skórę przed szkodliwym czynnikiem, dlatego często u nich występują odparzenia, oparzenia słoneczne bądź potówki.

Jak chronić dziecko przed poparzeniem słonecznym :

- odpowiednie nawodnienie

-  nakrycie głowy

- kremy z filtrem.  Zastosowany filtr powinien mieć parametr SPF – czynnik ochrony przed światłem słonecznym wynoszący co najmniej 15 i musi chronić dziecko przed promieniowaniem UVB i UVA. Uwagi : należy jednak pamiętać, że dzieci do lat 3 nie powinno się wystawiać na słońce.

Jak radzić sobie z oparzeniami :

W przypadku oparzenia I stopnia występuje bolesne zaczerwienienie, które ujawnia się po około 3 godzinach po ekspozycji na słońcu. Skóra staje się czerwona, wrażliwa i bolesna.  Podstawową zasadą w tego typu przypadkach jest zabranie dziecka ze słońca i schłodzenie ogrzanego ciała wilgotnym ręcznikiem lub zastosować chłodny prysznic lub kąpiel. Następnie należy posmarować skórę maścią lub żelem ( dostępnych w aptekach) na oparzenia.

Oparzenie II stopnia obejmuje nie tylko naskórek , ale także skórę właściwą. Pierwszym pomocnym krokiem powinno być schłodzenie skóry wodą o temperaturze

Więcej…
 
Cellulit  Email
DERMATOLOGIA - PIELĘGNACJA CIAŁA

CELLULIT – JAK Z NIM WALCZYĆ?

Im wcześniej rozpoczniesz walkę, tym lepiej. Poznaj skuteczne, proste sposoby na skórkę pomarańczową. Wybierz najlepszy dla siebie i pozbądź się cellulitu raz na zawsze.

Jędrne uda, brzuch, pośladki – to cel, który warto osiągnąć zanim zrobi się ciepło i trzeba będzie pokazać trochę więcej ciała. Walka o gładką skórę zajmie Ci przynajmniej kilka tygodni. Czy jest jeden sprawdzony i szybki sposób na skórkę pomarańczową, dobry dla wszystkich? NIE.

Najlepszą metodę dla siebie musisz znaleźć sama. A jeśli nie masz cellulitu, zrób wszystko, żeby nigdy nie stał się twoim utrapieniem.

Jest czy go nie ma – testowanie skóry.

Skóra bez cellulitu, nawet ta z tkanką tłuszczową jest gładka, nie ma na niej żadnej nierówności. Zmienia się to, gdy pojawia się skórka pomarańczowa.

  • W pierwszej fazie widoczne są niewielkie pofałdowania zwłaszcza kiedy uszczypniesz palcami fałdkę skóry.
  • Kolejny etap: niewielka ilość grudek poprzedzielanych zagłębieniami.
  • Następny: liczne zagłębienia i grudki pod skórą – to partie tłuszczu poprzerastane wiodczejacą tkanką łączną
Więcej…
 
BY CIAŁO W LECIE PACHNIAŁO  Email
DERMATOLOGIA - PIELĘGNACJA CIAŁA

BY CIAŁO W LECIE PACHNIAŁO…

Pocenie się jest odruchem bezwarunkowym. To proces zupełnie naturalny, nasilający się w czasie upałów, w sytuacjach stresujących lub emocjonalnych, wysiłku fizycznego. Jest również niezbędny do prawidłowej pracy organizmu takiej jak: regulowanie temperatury ciała, niedopuszczanie do przegrzania, wydalanie przez skórę zbędnych substancji przemiany materii. Nieprzyjemny zapach powstaje dopiero wtedy, gdy pot zaczyna być rozkładany przez bakterie.  Wzmożone wydzielanie potu (hyperhydrosis) może mieć charakter ograniczony czyli na określonym obszarze skóry  - najczęściej pod pachami, na stopach i dłoniach, lub uogólniony - na całym ciele.

Dezodorant czy Antyperspirant ?

Niezależnie czy pocenie się jest nadmierne, czy pozostaje w normie, uczucie wilgoci i nieprzyjemny zapach są krępujące, a nawet gdy trwają zbyt długo – szkodliwe. Skórę należy pielęgnować odpowiednimi preparatami gdyż wilgotny naskórek ulega maceracji, co sprawia, że czynniki drażniące swobodniej wnikają w skórę, łatwiej więc o zakażenie (bakteryjne, wirusowe, grzybicze), jak i uczulenie.   Uwagi : PREPARATY DO ZACHOWANIA HIGIENY ZAWSZE NALEŻY STOSOWAĆ NA UMYTE CIAŁO.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW