Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start
Sokoterapia – czy można leczyć się sokami?  Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
WITAMINY I MINERAŁY - UZDRAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW
Wpisał Administrator   
Czwartek, 02. Kwiecień 2015 06:46

W dietetyce, kosmetyce i wielu innych dziedzinach, związanych ze zdrowiem i urodą, obserwuje się coraz silniejszy zwrot ku naturze. Ostatnim trendem w gabinetach dietetycznych na całym świecie jest sokoterapia – smakowita kuracja enzymatyczna, która skutecznie oczyszcza organizm z toksyn, zwłaszcza nagromadzonych w wątrobie, przewodzie pokarmowym, płucach, nerkach i skórze. Dr Norman W. Walker, uważany za ojca sokoterapii, upatruje w sokach pożywienie dla krwi, którego nie są w stanie dostarczyć żadne leki.
Dlaczego soki?
Świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne obfitują w cenne tłuszcze, witaminy i minerały, błonnik, chlorofil, aminokwasy oraz enzymy, niezbędne dla utrzymywania równowagi organizmu. Pozwalają pozbyć się toksyn – martwych komórek, soli i kamieni. Chlorofil skutecznie oczyszcza wątrobę. Soki są łatwo przyswajalne, dzięki czemu dieta nie obciąża układu trawiennego.
Jakich składników użyć?
Do domowej produkcji soków można wykorzystać dowolne, ulubione warzywa i owoce, pochodzące z ekologicznych upraw. Szczególnie polecane przez dietetyków są zielone warzywa, zawierające chlorofil, np. szpinak, nać selera i pietruszki oraz szparagi. W sokoterapii stosuje się również buraki, marchew, kapustę, winogrona, seler, pomidory, paprykę, arbuza i cytrynę.
Jak przyrządzać?
Aby składniki zachowały swoje najcenniejsze właściwości, do przygotowania soku należy użyć wyciskarki z autoregulacją obrotów, a po przyrządzeniu, usunąć pianę i spożyć sok w ciągu maksymalnie 4h (najlepiej od razu).

 

Źródło: http://www.wyciskarkinovis.pl/, Wyciskarka do soków

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:


SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW