Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start
Sokoterapia – co warto o niej wiedzieć?  Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
WITAMINY I MINERAŁY - UZDRAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW
Wpisał Administrator   

Przepisy na soki i koktajle owocowe oraz warzywne są doskonale znane zarówno osobom propagującym zdrowy tryb życia, jak i entuzjastom naturalnych kuracji odchudzających. Warto powiedzieć jednak o jeszcze jednym ich zastosowaniu: sokoterapii, czyli leczeniu sokami.

Sokoterapia zaliczana jest do niekonwencjonalnych metod leczenia. Bazuje ona na jedno- i wieloskładnikowych sokach warzywnych oraz owocowych, a także warzywno-owocowych. Zasadniczym celem stosowania soków jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn, które upośledzają działanie komórek, a także całych układów i narządów w organizmie człowieka.

Dodatkową zaletą leczenia sokami jest także możliwość efektywnego uzupełniania niedoborów witamin i minerałów, a także pozostałych substancji odżywczych w organizmie. Zwróćmy uwagę, że to właśnie poprzez układ pokarmowy organizm przyswaja wartościowe substancje. Co więcej – przy pomocy diety można wpływać także na odporność.

Jeśli zdecydujemy się na stosowanie sokoterapii, sięgajmy po warzywa i owoce z ekologicznych upraw – wolne od toksyn. Najlepiej byłoby, gdybyśmy mogli przygotowywać soki sami i spożywać je bezpośrednio po wyciśnięciu, ewentualnie po krótkim przechowywaniu w lodówce. Dzięki temu sok zachowa świeżość i wartości odżywcze.

 

Źródło: wyciskarkinovis.pl, wyciskarki do soków

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:


SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW