Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start
Herbatint - farby bez amoniaku!  Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Czwartek, 05. Czerwiec 2014 09:19

Dużo mówi się o farbowaniu włosów i szkodliwym działaniu amoniaku. Amoniak to substancja szkodliwa, używana do rozerwania osłonki włosa i wypłukiwania pigmentu. Jest to jednak środek toksyczny, który wysusza włosy oraz skórę głowy a niektóre osoby są na niego uczulone.

Farby dostępne na rynku zawierają coraz mniej amoniaku, jednak nawet jego śladowe ilości powodują skutki uboczne.

W miejsce amoniaku stosuje się metanoloaminę lub etanolaminę, które nie wysuszają i nie podrażniają skóry głowy a ponadto nie posiadają tak nieprzyjemnego zapachu jak amoniak. Czyni to etanoloaminę znacznie bezpieczniejszą alternatywą dla amoniaku, ponieważ nie powoduje ona podrażnień układu oddechowego, oczu ani żadnych innych tego rodzaju dolegliwości.

 

 

Etanoloamina,która jest pochodną oleju kokosowego, jest organicznym związkiem zasadowym, szczególnie bezpiecznym dzięki swojej dużej masie cząsteczkowej. Jej molekuła jest zbyt duża, by mogła być zaabsorbowana przez mieszek włosowy lub pory i w efekcie nie przenika do ciała człowieka.

 

Drogie Klientki!


Farby HERBATINT zawierają etanoloaminę (należy do grupy MEA), która jest najbezpieczniejszym środkiem zasadowym, jaki można stosować na skórze ludzkiej głowy. Jest on niezbędny, aby unieść łuski włosa i uzyskać trwały efekt jego koloryzacji.

Etanoloamina jest składnikiem stosunkowo droższym. Amoniak jest tani, ale ogromnie szkodliwy dla łuski i mieszka włosa, gruczołów łojowych, a także powoduje wypadanie włosów.

Składy recepturowe farb do włosów HERBATINT zawierają etanoloaminę w niskim stężeniu, zapewniającym najwyższe bezpieczeństwo stosowania. Ze swej strony możemy przekazać dodatkową radę jaką zalecają fryzjerzy: po każdym farbowaniu bardzo dokładnie, 2 razy , umyjcie swoje włosy aby usunąć resztki farby. Rada dotyczy każdej farby. Oczywiście wlosy myjemy szamponem bez SLS-ów i parabenów.

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:


SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW