Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start ALERGOLOGIA
ALERGOLOGIA


KATAR SIENNY: PRZYCZYNY I OBJAWY  Email
ALERGOLOGIA - CHOROBY ALERGICZNE

Katar sienny

Wiele osób po otwarciu okna, odkurzaniu dywanu czy pogłaskaniu kota zaczyna pociągać nosem lub kichać. Pyłek kwiatowy, kurz czy włosy kota wywołują reakcję, której powodem jest nadwrażliwość układu obronnego.

Katar sienny objawami przypomina katar powstający przy przeziębieniu, ale spowodowane przez alergeny unoszące się w powietrzu. Mogą one powodować okresowe niedogodności albo poważne problemy. Jeśli powody pojawiają się późną wiosną lub wczesnym latem, mogą to być objawy alergii sezonowej, czyli kataru siennego. Jest on wywoływany przez pyłki traw lub drzew. Jeśli objawy występują bez przerwy przez cały rok, przyczyną alergii są prawdopodobnie futra zwierząt, roztocza kurzu domowego lub pleśnie. Ludzie cierpiący z powodu alergii, czyli uczulenia są podatni na przeziębienia, grypę, zapalenia zatok i inne choroby układu oddechowego.

Więcej…
 
ALERGIA  Email
ALERGOLOGIA - CHOROBY ALERGICZNE

Co to jest alergia i co należy o niej wiedzieć?

Łzawiące się oczy, uciążliwy katar, opuchlizna po użądleniu, wysypka po detergentach to najczęstsze objawy alergii. Towarzyszy człowiekowi od urodzenia bądź nabywa ją w późniejszym wieku. Termin alergia został użyty po raz pierwszy przez von Pirqueta w 1906 roku. Dzisiaj jest najczęściej występującym schorzeniem współczesnej cywilizacji. Dlatego mówi się o niej zmora XXI wieku.

Słowo alergia wywodzi się z greckiego: „ allos” – inny, „ergos” – reakcja, dosłownie oznacza odmienną reakcję, skłonność do reagowania w zmieniony sposób. Jest to reakcja obronna organizmu na czynniki z natury obojętne, które nazywamy alergenami. W wyniku zetknięcia się z nimi następuje reakcja obronna organizmu, który uruchamia nadgorliwe, niewspółmierne do potrzeb, reakcje odpornościowe.

Więcej…
 
SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW